Devilbaby

Bilden är lånad utav Lily
Vilken härlig start på dagen, det har varit ovanligt många glädjedagar på senaste tiden och visst käns det extra bra i magen när den trista Måndagen kan få några färgklickar - jag hoppas verkligen att fortsättningen i livet kommer bli minst lika fyllt med ljusa stunder.
Tänk att jag aldrig varit den som vunnit speciellt mycket i mina dagar, som mest några hundra eller någon mindre pryl på lotteri. Jag har endast drivit den här bloggen i ynka fyra månader och redan fått flera roliga saker hemskickat på posten och gratis är gott vill jag lova om inte minst energigivande.
Idag fick jag veta att jag fått en ny vän som kallar sig Devilbaby och den lilla rackaren vill redan flytta in - jag brukar inte vara den som flyttar ihop med någon allt för snabbt numera, men jag överväger och kommer fram till att Devilbaby och jag kan bli ett perfekt team. Många brukar tvivla på magin, men jag har valt allt jag ska för en gångs skull börja tro lite mera - kanske kan mina dagar få helt nya handlingar, större handlingar och bättre. Som jag sa innan, jag är en ganska så stark person i mig själv sen innan, men jag tror att man aldrig kan bli fullärd, kanske mer ett proffs och det är väll något jag trävar efter - att bli en jäkel på motgångar, inte bara bra, utan bäst !
Käns rätt passande med en beskyddare just nu.
Svar: Jaså, jag hade ingen aning om att dom släppt en ny skiva, har inte så värst många låtar med dom faktiskt, och har bara äldre. Men jag ska nog kika på det så man får höra lite nytt (:
Ja, du har helt rätt där! (:
svar: måste bara säga att jag älskar sättet du skriver på .. du får en att förstå precis vad du menar :) keep up the good work!
Nej typ inte. Socker och kolhydrater är ju väldigt känsligt. Du kan läsa om de olika sorterna på min blogg. Har skrivit där om de 2 olika diabétes sorterna...
Svar: Devilbaby kommer stortrivas i fickan, handen, väskan, mobilen hos dig :D
Svar: Devilbaby kommer stortrivas i fickan, handen, väskan, mobilen hos dig :D
Svar: Devilbaby kommer stortrivas i fickan, handen, väskan, mobilen hos dig :D
svar: aa de märks jättetydligt :) skitskoj! fortsätt med det :) varsågod, de va så lite så!
Svar: Ja, men då ska jag göra det! :D
Svar: Javisst! Men man blir så förvånad när man väl upptäcker något nytt. Jag menar, jag har bott här i hela mitt liv, men ändå så har man inte sett allting. Det är konstigt, fast man har varit överallt, men vissa saker ser man inte alltid (:
Alla ställen - oavsett om dom är bra eller dåliga - har ju sina goda sidor ;D
Svar: Ja, precis. Jag brukar ta promenader ibland, och då försöker jag gå på ställen som jag inte varit så mycket på, då kan man ju upptäcka en massa skojigt man aldrig sett förut! (: