Minusgrader

Ny istid på gång?
När jag skulle hem i torsdagskväll, höll jag bokstavligen på att förfrysa. Det bet i kinderna, ända in i benet. Vilken smärta. Att ta sig till tågstation var en riktig utmaning. Kan inte minnas att jag upplevt en sådan kyla på länge.
Läste att det var den kallaste dagen sedan 2001. Här i Stockholm var det -15 grader. Under fredagen var det nere på -16 grader och idag natten mot lördag, är det nere på -17 grader. Det är februari månad och kallare än på länge, med snö och is så långt ögat kan nå. Vad hände när det väl skulle vara denna kyla? Då var det istället vårvärme med grönska och plusgrader. Det är ju felvänt allting.
Knappt att jackan avsedd för antarktis håller värmen längre. "Brrrr"......
;) din blogg är bra! :)
allt bra? kram :)
Ja, visst är det kallt? Nu är det bara kramsnön so fattas! :)
svar:
hihi, jaa! :D du är duktig hih.
jag fotar med en nikon d40x "bara" :} men den duger ju bra tycker jag - bara man lär sig hur man ska använda den, hihi.
jag använder tyvärr inte bloglovin :(
sv: okej ^^
Allt bra?
Nu får det gärna bli vår på direkten!
sv. fina ögon du har!=))
tack! :)
SV, joo allt bra, var gärna med i min lilla dagens blogg?
svar:
jag veeet! :O
såå. vill du vara med i min lilla dagens blogg?
Hej!
Nu är jag tillbaka på MOOOLLYS igen, med nya och fräscha idéer så som LIVE CHATT!
Kika jätte gärna in och se vad du tycker :)
Önskar dig en fortsatt fin helg. KRAAAM
svar:
hihi, har ingen aniiing! :( måste lära mig mera, men jag lär mig mer och mer för varje år jag har den i min ägo hihi. :} <3
ok
ska du vara med eller inte! :)
Ohh.. vad jag gillar din mössa :) Ja man kan ju undra om det är ny istid på gång. Hua mig så mycket minus det är hos mig, ikväll när jag cykla hem från jobbet var det 17 minus, trodde jag skulle förfrysa^^
okej,men om du ska kommentera? kan du göra det i ett annat inlägg? för annars så när jag ska rösta, aa du vet:)
Ohh.. fyy sjutton så kallt, 22 minus brr.. Hos mig i Göteborg lär det väl sjunka till 20 minus inatt om inte lite till, uscha vill inte ha så kallt nu :(
Haha jaa
Ja verkligen, jag vill ha vår nuu^^ Nu ska jag krypa till sängs här då jag är jätte trött, sov gott på dig när du väl ska lägga dig :)
sv: okej, jadå ^^
görs?
Fina du!
Ja, man kan undra om det är en istid på g igen.
Nyss hade vi 19 - här i Mariestad.
Hoppas det är oki med dig.
Kram
Tack vad jag blir glad över det du skrev ♥
och ja, ta åt dig=)
Oj...jo det är nog istid på g.
Samma här. Ska nog kika lite film och sen sova.
Kram till dig
sv: okej ^^
vad kollar du på?
jag läser bloggar :)
Hoppas våren kommer snart. Usch inte så skönt när det är så kallt.
sv: Okej :)
Allt bra?
sv: jag hade filmkväll hos en kompis. Det var kul :) Men jag är rätt sliten idag, det blev ganska så sent.
Ha en fortsatt trevlig söndag! :)
Kika gärna in i min blogg för mode tips & inspiration.
/ http://cindyvuong.blogg.se
usch ge mig sommar :D
sv: okej, samma ^^
planer för morgondagen?
sv: okej, samma här ^^
när börjar du?
- hihi ja håller helt klart med dig! :)
Måndag idag igeen:) något skoj planerat för veckan?:)
sv: okej :) Har du några trevliga planer i veckan då?
Det är bra tur att jag inte bor långt upp i Norrland nu i alla fall. Räcker med att det är runt -10 för att jag ska lida.
jaa :D
Jo, men som jag sa, vi borde inte klaga:P haha Det finns de som har det kallare. Men jag vill ha sommarvärme. Mår bäst då.
Vill du vara med i dagens blogg?:)Kram<3/Systrarna Backström
http://systrarnabackstrom.se/2012/february/dagens-blogg-2.html#comment
sv: well, ganska samma :) Jag ska plugga och träna typ. Har du några coola planer för sommaren ännu?
sv: Okej :) 9.15
Allt bra?
Vad gör du idag?:)
sv: okej, jadå :)
görs?
sv: jag hoppas ju på jobb, men vi får väl se... pengar är viktigt och jag tjänar ganska lite på min blogg så det räcker tyvärr inte :(
sv: okej :) samma
Vad ska du göra ikväll då?
nej precis haha så är de iallafall haha :D
kram